Depilacja = Komfort


ABC DEPILACJI

Metody nietrwałego usuwania zbędnego owłosienia

Metody "trwałego" usuwania zbędnego owłosienia

Laser do depilacji

Epilacja laserem, czyli fototermoliza
     Wykorzystuje falę laserową do uszkodzenia tkanek włosa. Energia lasera pochłaniana jest przez barwnik o nazwie melanina. Wytworzona energia cieplna niszczy mieszek włosowy i cebulkę.
     Skuteczność fototermolizy zależy od ilości melaniny. Jeśli więc włosy nie są mocno czarne, lecz jasne, laser będzie nieskuteczny. Niezależnie od kolorów włosów, laser może uszkodzić tkankę, co spowoduje oparzenia i przebarwienia skóry. Nawet opalenizna może zwiększyć ryzyko poparzeń! Zaletą depilacji laserowej jest mniejsza ingerencja w ciało, mniejszy ból oraz większa szybkość. Skuteczność niestety też jest mniejsza i – wbrew temu co twierdzą producenci urządzeń do depilacji laserowej – wciąż pozostawia wiele do życzenia.
     Z efektów ubocznych wymienić można ryzyko poparzenia skóry – jeśli zabieg wykonywany jest niefachowo, poparzenie może wystąpić zaraz po zabiegu. Jednak w niektórych przypadkach, dopiero po kilkudziesięciu dniach od zabiegu pojawić się mogą na skórze niebezpieczne przebarwienia. Pamiętajmy więc o dbaniu o naszą cerę także po wyjściu od kosmetyczki. Jak zawsze zalecane jest stosowanie odpowiednich kremów pielęgnujących cerę.
     Przed wykonaniem zabiegu należy skonsultować się z dermatologiem oraz poradzić swojej kosmetyczki. Pamiętajmy jednak, że to nie kosmetyczka, ale dermatolog podejmuje decyzję.

     Koszt zabiegu zazwyczaj liczony jest od powierzchni skóry. Usunięcie włosów ze skóry twarzy kosztować może ok. 1000-1500 zł. Zabieg taki trzeba wielokrotnie powtarzać, średnio co 4-6 tygodni. Technika fototermolizy jest szybsza od elektrolizy – możemy usunąć włosy z całej twarzy podczas jednego zabiegu.
     Ślady bezpośrednio po zabiegu są bardzo mało widoczne. Chyba, że rzeczywiście doszło do poparzenia skóry.
     Przeciwwskazania fototermolizy to ciąża, świeża opalenizna, stosowanie kremu z retinolem, zażywanie leków światłoczułych, depilacja woskiem lub pęsetą, jasny kolor włosów, skłonność skóry do przebarwień, łuszczyca, bielactwo, peeling.
     Zmniejszenie bólu samego zabiegu można osiągnąć poprzez stosowanie znanych w kosmetyce specjalnych kremów znieczulających, takich jak np. EMLA.

     Jak to się sprawdza w praktyce:

     Stosowałam kilka razy laser do usunięcia ciemnych włosów na twarzy. Na kilka dni przed zabiegiem nie wolno opalać się, skóra powinna być bez poparzeń, niewskazane jest także wyrywanie włosów bądź stosowanie kremów depilujących.
     Przed samym zabiegiem należy dokładnie ogolić twarz.
     Moje zabiegi były wykonywane przez salon kosmetyczny firmowany przez „Lafsen”. Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka spytała mnie, czy miałam badanie skóry u dermatologa. Nie miałam, ale zabieg i tak przeprowadziła. Musiałam podpisać oświadczenie, że zdaję sobie sprawę z ryzyka tego zabiegu kosmetycznego i zgadzam się na własną odpowiedzialność.
     Pani kosmetyczka zasłoniła mi oczy specjalnymi okularami, a następnie narysowała kredką na twarzy linie, by łatwiej było jej pracować z poszczególnymi jej częściami. Następnie przykładała laserowy pistolet do twarzy i strzelała. Ból jest odczuwalny, lecz do zniesienia. Najbardziej bolesne są miejsca, gdzie skóra jest cienka, a zaraz pod nią wystaje kość (np. na krawędzi szczęki). Siła lasera jest na tyle mocna, że czuć swąd palonych włosków.
     Po zabiegu skóra była lekko zaczerwieniona, lecz w dużo lepszym stanie niż po elektrolizie. Kosmetyczka nałożyła maść łagodzącą, a przed wyjściem na dwór kazała jeszcze zastosować bloker przeciwsłoneczny.
     Po paru dniach skóra całkowicie doszła do siebie. Przez około tydzień wychodziły z niej popalone włoski. Zabieg można powtarzać co 6 tygodni.
     Efekty epilacji są trudne do oceny. Choć z początku wydawało się, że dużo włosków zniknęło, po jakimś czasie zaczęły odrastać. Słyszałam o przypadkach, w których epilacja laserowa nie przyniosła w ogóle żadnego rezultatu. U mnie – chyba jednak działa, choć nie tak skutecznie, jakbym tego oczekiwała.
Google

Wszelkiego rodzaju kopiowanie, powielanie oraz inne wykorzystywanie informacji i zdjęć znajdujących się na stronie, bez zgody autora ...::ZABRONIONE::.. Materiały i artykuły zaczerpnięte są z crossdressing.pl, wizaz.pl, xlauraATcrossdressing.pl, i innych źródeł które mogłem pominąć.